top of page

EKİBİMİZ

WhatsApp Image 2019-10-15 at 13.51.15.jp

OPR. DR. ABDULBAKI BAŞ

20.05.1956 tarihinde Erzincan'da doğdu. 1974 yılında kazandığı Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden, 1981 yılında tıp doktoru olarak mezun oldu. 1985-1989 yılları arasında S.B Ankara Hastanesinde, Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamladı. 1989-1992 yılları arasında Şanlıurfa SSK Hastanesi'nde, 1992-1994 yılları arasında Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanesinde, 1994-2019 yılları arasında Kartal SSK Hastanesi'nde(Daha sonra Yavuz Selim Devlet Hastanesi ve Tuzla Devlet Hastanesi olarak statüsü değişti.), Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak çalıştı. 2019 yılı Şubat ayında, 39 yıllık hekimliğin ardından emekli olarak, Erenköydeki kendi muayenehanesinde kızı diş hekimi Dt. F. Merve Baş ile birlikte muayenehane açmıştır. Ortopedi ve Travmatoloji alanında çeşitli meslek içi eğitim ve kongrelerin yanında eskiden beri ilgi duyduğu Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarına 2012 yılında Proloterapi ile tanışarak başladı. Proloterapinin yanında, Akupunktur, Ozonterapi, Mezoterapi, Nöralterapi, Uygulamalı Kinezyoloji ve Epigenetik, Postroloji, Nöroproloterapi (P.I.T.), CGF CD34 Kök Hücre, PRP, tetik nokta, ODM(optimum denge modeli), hipnoz, ennegram, hacamat ve sülük ile ilgili eğitim ve çalışmalara katıldı. Klasik tıp ve tamamlayıcı tıp bilgilerini kendi branşı olan ortopedik hastalıklarda kombine olarak kullanarak, hastalarının iyileşmesini bütüncül olarak sağlamaya çalışmaktadır. 1989 yılından beri, Kezban Baş ile evli olup, üç kız babasıdır.

9e378bb9-e179-492c-a4e0-c0db56f6eb0f.jpg

KEZBAN BAŞ

1985 yılında Zonguldak Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümünde mezun oldu. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi Sağlık Eğitimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Beykent Üniversitesi'nde Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisansı yaptı. Kliniğimizde genel koordinatör ve GETAT asistanı olarak görev yapmaktadır.

WhatsApp Image 2019-10-15 at 13.51.15 (1

DT. F. MERVE BAŞ

29.10.1990 tarihinde Şanlıurfa'da doğdu. Doktor bir baba, tıbbi teknolog bir annenin ilk çocukları olarak tıbbın yarattığı mucizelere ve ailesine hayran olarak büyüdü. Sanat, tasarım ve estetiğe olan büyük ilgisi onu, bu ilgiyi sağlık alanında canlı tutabileceği bir alan olan diş hekimliğine yönlendirdi. İyi bir hekim olabilmenin yolunun, hem teoride hem de pratikte yetkin olabilmekten geçtiğinin bilinciyle, akademik hayatına yön verdi. Öğrencilik hayatına 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde başladı. Bir yıl ingilizce hazırlık ve iki yıllık temel tıp eğitimlerini bu fakültede aldı. Türkiye'de diş hekimliğinin duayenlerini tanıma, onlardan öğrenme fırsatını edindiği bu iki senenin ardından yüksek ortalaması ile İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine kabul aldı. Diş Hekimliği pratiğini, kısıtlı imkanlarda bile iyi işler çıkarabilmeyi bu büyük ekolde öğrendi. 2015 yılında Onur Derecesi ile mezun oldu. Mezuniyetinden sonra, sektördeki birkaç büyük özel kuruluşta hekimliğe devam etti. Ardından kamu kurumu ve yöneticilikte tecrübe kazanmak adına Kartal Belediyesi Çocuk ve Engelli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezin'de iki yıl boyunca hekimlik ve mesul müdürlük yaptı. Burada çalışırken, çocuk diş hekimliği ve genel anestezi altında diş hekimliği uygulamalarında deneyim kazandı. Toplumumuzun dezavantajlı bireylerinin sağlık hizmetlerine ulaşmada yaşadığı zorlukları aşmak onlara derman olabilmek hususunda büyük tecrübeler kazandığı bu dönemde, hekimliğin öncelikle özveri ve gönül işi olduğunu tecrübe etti. 2018 yılında, Diş Hekimliği Fakültesi'ne girdiği günden beri hayali olan, Oral ve Maksilofasiyal Cerrahi ihtisasını yapmak üzere Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Cerrahisi bölümüne kabul aldı. Hala burada öğrenimi sürdürmektedir. Tedavi prensiplerinde önceliği hastalarının fonksiyonel ve estetik kaygılarıdır. Diş hekimliğinde uluslararası literatürce kabul edilmiş güncel tedavileri takip etmektedir. Hastalarının dişlerine ve çenelerine önce en sağlıklı fonksiyonelliği kazandırmak ardından güvenle gülümseyebilecekleri estetiği sağlamak önceliğidir.

bottom of page